Меню
Ваш кошик

Як потрібно зберігати мед?

Вже дуже багато статей написано на тему «Як же зберігати мед?», у цій статті ми спробуємо розкрити більш детально інформацію щодо зберігання меду, а також розповісти, як зберігає мед компанія ЕКО-МедОК і в якій тарі компанія реалізує свої медові продукти.

Основним документом, який регулює в Україні правила пакування, маркування, зберігання, транспортування та методів контролю якості натурального меду є ДСТУ 4497:2005.

Для виробництва медових десертів, таких як мед з горіхами, сухофруктами чи спеціями, кожна компанія в Україні має розробити та затвердити власний технічний стандарт. Компанією ЕКО-МедОК розроблено та затверджено ТУ У 01.4-38957217-001:2014.

Основним документом у Європейському союзі, що регулює якість та безпеку харчових продуктів, у тому числі й меду, є регламент ЄС/178/2002.


Скільки ж можна зберігати мед?

Велику кількість спекуляцій ми можемо почути та прочитати про терміни зберігання натурального меду. Хтось каже, що мед може зберігатися мало не «Вічно», але на жаль це не так.

Що ж кажуть офіційні стандарти та наукова спільнота на тему термінів зберігання натурального меду. В Україні встановлено термін зберігання натурального меду 2 роки, у деяких країнах цей термін може досягати максимум до 3 років. Не говориться, що після закінчення даного терміну мед вживати не можна і він зіпсований, але якість даного продукту істотно знижується, а в деяких випадках вживання взагалі не безпечне. Компанія ЕКО-МедОК закликає всіх учасників медового ринку України, чесно та відверто говорити про терміни виробництва свого меду, чесно маркувати свій продукт та не обманювати своїх споживачів щодо термінів.

Щодо медових десертів (мед з горіхами, сухофруктами або спеціями), термін придатності такого продукту не перевищує 1 року з моменту виробництва.


За якої температури зберігають мед?

Тепер поговоримо за якої температури та в яких умовах оптимально зберігати мед.

Температура зберігання меду від 0 ⁰С до + 25 ⁰С. Для розпуску меду температуру можна підвищувати до + 40 ⁰С лише за умови використання спеціального обладнання для розпуску меду.

Мед натуральний необхідно зберігати у приміщенні захищеного від прямого потрапляння сонячного світла.

Заборонено зберігати мед з отрутами та продуктами, які можуть надати меду нехарактерний йому запах.

Приміщення для зберігання меду має бути сухим, бо у вологих приміщеннях, нещільно закритий мед може набирати в себе вологу і почати бродіння (псується). Приміщення для зберігання меду має бути обладнане припливно-витяжною вентиляцією для підтримання оптимального клімату.


Тара для зберігання меду?

Відповідно до нормативних документів тара в якій допускається зберігати мед натуральний повинна бути виготовлена з наступних матеріалів: скло, кераміка, нержавіюча сталь, метал або алюміній з харчовим лаковим покриттям, харчові полімери, а також дерево (зокрема бук, береза, липа, верба, осика та вільха, вологістю не більше 16%), дерево необхідно покрити парафіновим шаром.

Будь-яку тару можна заповнювати натуральним медом не більше ніж на 95 % від її об’єму.

Тара також повинна бути повністю герметично закрита, щоб уникнути потрапляння повітря. Дозволено закривати тару металевими або пластиковими кришками, методом закручування або закочування, так само допускається запаювання тари харчовою фольгою.

Компанія ЕКО-МедОК на своєму виробництві для зберігання меду використовує баки з нержавіючої сталі, Польського виробництва компанії Lyson, дані баки спеціально призначені для зберігання натурального меду.

Для наших споживачів ми фасуємо мед у скляну тару від 50 грамів до 2 кг, оскільки вважаємо, що скло найбільш екологічний матеріал для зберігання меду. Також ми фасуємо медові стіки 10 грамів у харчові пластикові трубочки.


Компанія ЕКО-МедОК при виробництві, фасуванні та зберіганні меду та медових продуктів суворо дотримується всіх правил та стандартів безпеки харчових продуктів. Все наше технологічне обладнання є спеціалізованим, виключно для фасування та зберігання меду та медових продуктів, все обладнання виробництво Польщі, України, Італії. Виробничі приміщення компанії ЕКО-МедОК відповідають усім вимогам та стандартам харчової безпеки. Прочитати про нас можна тут.

Купити справжній та натуральний мед Ви можете у нашому інтернет-магазині ЕКО-МедОК.